tloRodzaje masażu, które stosuję:


MASAŻ KLASYCZNY

wiatr    to najpopularniejszy masaż, który w zależności od intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, sportowy. Znajduje on zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

MASAŻ RELAKSACYJNY

wiatr     pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia oraz wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

MASAŻ SPORTOWY

wiatr     odnowa biologiczna już od wielu lat uchodzi za niezwykle istotny element przygotowania fizycznego sportowców. Jednym z jej składników jest masaż sportowy. Jego celem jest zniwelowanie ogromnego zmęczenia organizmu (np. po treningu lub zawodach). W zależności od tego, czy odbywa się przed wysiłkiem, w jego trakcie, czy po nim, wyróżnia się różne rodzaje masażu sportowego: przedwysiłkowy (przygotowanie do wysiłku), międzywysiłkowy (stosowany w przerwach między startami na zawodach), powysiłkowy (regenerujący organizm po trudach rywalizacji sportowej) oraz uzupełniający (wspomaga trening).

MASAŻ IZOMETRYCZNY

wiatr   stosowany jest w leczeniu skutków zmęczenia mięśni spowodowanych dużym wysiłkiem fizycznym. Dlatego też, jest on rozpowszechniony w środowisku sportowym, gdzie zapobiega uszkodzeniom różnego rodzaju mięśni, które ulegają nadwyrężeniu podczas treningów sportowych.

MASAŻ WORK SITE

wiatr    inaczej masaż biurowy jest formą, która pozwala na zapobieganie i eliminowanie negatywnych skutków długotrwałej pracy biurowej. Jest to forma przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. W czasie masażu nie naruszamy prywatności i intymności ponieważ masaż jest wykonywany przez ubranie, bez użycia żadnych olejków ani kosmetyków, na specjalnie zaprojektowanym krześle zapewniającym wygodną pozycję.

KINESIOTAPING (plastrowanie dynamiczne)

wiatr    jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, nie zawierający leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.